SHARE

SHARE: Zmanjšanje rabe energije v neprofitnih stavbah

Cilj projekta je povečati stopnjo trajnostne energije v neprofitnem sektorju v deželah udeležencev, z vzpostavitvijo lokalnih/ regionalnih stanovanjskih energetskih forumov, ki bodo usmerjali program v usposabljanje, svetovanje in ugotavljanje novih finančnih zmožnosti. Na SHARE forumih bodo sodelovali energetski svetovalci, vodje neprofitnega sektorja ter lastniki, stanovalci, tehnični strokovnjaki, dobavitelji in ostali ključni akterji.
V projekt SHARE je vključenih osem območij iz EU, ki predstavljajo širok spekter neprofitnih stavb, tako iz novih kot starejših članic EU, iz urbanih in ruralnih območij, iz severnega in južnega dela EU.
Proaktiven diseminacijski program bo v nadaljevanju širil vedenje s promoviranjem primerov, z oskrbo z online ozavešščanjem in materiali, mednarodnimi seminarji in širjenjem aktivnosti z usmeritvijo na socialno mrežo in akterje.
SHARE podpira EU in nacionalna okoljska in socialna politika, prav tako kot zaščito pred klimatskimi spremembami, zmanjševanje emisij CO2, zdravje in socialno-ekonomsko neenakost in socialno izključitev.

CILJI PROJEKTA

  • ozaveščanje o socialnih, okoljskih in ekonomskih koristih URE in OVE za stanovalce in lastnike stavb (neprofitni in socialni sektor),
  • spodbujanje trajnostnega delovanja pri prenovi in vzdrževanju stavb,
  • spodbujanje sprememb bivalnih navad,
  • maksimiranje razpoložljivih finančnih in tehničnih virov za izvedbo izboljšav,
  • promocija primerov dobre prakse,
  • omogočanje široke izmenjave znanja in izkušenj med evropskimi državami.

Cilji se bodo dosegli z direktnimi učinki predlaganih aktivnosti, vendar s specifičnimi lokalnimi/ regionalnimi posebnostmi vsakega partnerja, tako da lahko prenesejo pomembnost posameznih aktivnosti v njihovo lokalno vsebino.
Lokalni tržni akterji, še posebej stanovanjske organizacije ter skupnosti stanovalcev, bodo vodile in usmerjale delo na lokalnih forumih in srečanjih, ki bodo določena (srečanja) na začetku izvajanja programa. Relevantni tržni akterji bodo vključevali stanovalce, lastnike stavb (socialni sektor), pogodbenike, projektante, arhitekte in inženirje vzdrževalce ter ustavne agencije delujoče s stanovalci neprofitnega stanovanjskega sektorja.
Znanje in izkušnje iz vsakega izmed lokalnih programov v osmih državah po Evropi se bodo delile, s čimer bo na voljo širok spekter zanimivih rezultatov, ki jih bo možno uporabiti.
V projektu sodeluje osem projektnih partnerjev in sicer iz Velike Britanije, Irske, Švedske, Bolgarije, Slovenije, Nemčije, Francije in Estonije.

REZULTATI PROJEKTA

Direktni rezultati projekta bodo:

  • oblikovanje lokalnega/regionalnega stanovanjskega energetskega foruma,
  • organizacija in izvedba delavnic za usposabljanje ciljnih skupin,
  • oblikovanje programa ozaveščanja in svetovalne dejavnosti,
  • prikaz niza primerov dobre prakse,
  • oblikovanje proaktivnega programa diseminacije znanja in izkušenj.

Komisija Evropske unije oziroma kdorkoli v njenem imenu:

  • ne prevzema nobene odgovornosti glede podatkov ali stališč, ki so opisana ali izhajajo na spletni strani,
  • ne prevzema nobene odgovornosti za posledice, ki bi nastale zaradi informacij, zapisanih na spletni strani..

Stališča, navedena na tej spletni strani, niso nujno enaka stališčem Evropske komisije.

Partnerji

  • SWEA (UK), TEA (Ireland), ESS (Sweden), SEC (Bulgaria), BSU (Germany), ZRMK (Slovenia), EE74(France),
  • REC-E (Estonia)
 
 
 
STRINJAM SE

Spletna stran uporablja piškotke za boljše delovanje

Z brskanjem po naši spletni strani se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke, ki so namenjeni vaši boljši uporabniški izkušnji na naši spletni strani. Za lastne potrebe analitike uporabljamo Google Analytics, ki v ta namen namesti piškotke (izbriši GA piškotke). Več o piškotkih.